Ranking

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

Na rynku obecnych jest wiele preparatów obiecujących wsparcie w odchudzaniu. Najczęściej spotykanymi nazwami takich środków są spalacze tłuszczu, spalacze kalorii lub tkanki tłuszczowej, a także bardziej zagadkowe – termogeniki. Ta ostatnia wzięła się od procesu termogenezy, jaki zachodzi w naszym organizmie i polega właśnie na spalaniu tłuszczu.

Oczywiście, nie po wszystkie z obecnych na rynku preparatów tego typu można sięgać – w przypadku wielu z nich nie warto tego robić, zarówno dlatego, że ich skuteczność jest mocno ograniczona, a nawet niebezpieczna, jak i ich składy wzbudzają mniej lub bardziej uzasadnione wątpliwości.

Omijać je mają nam pomagać liczne rankingi, jakie można znaleźć w Internecie. Z tym jest nie inaczej – z tą różnicą, że jego celem jest wskazać Wam preparaty naprawdę obecnie najlepsze. A są nimi te, które wykazują najwyższą skuteczność, pożądane działania dodatkowe, oraz są bezpieczne dla zdrowia i życia, a także najbardziej aktualne.

O skuteczności spalaczy mówi się wiele, reklamy przekrzykują się sloganami: “najlepszy spalacz”, “najskuteczniejszy spalacz tłuszczu” itp. Warto zatem bazować na opiniach. Stworzyliśmy swój ranking opierając go na opiniach klientów oraz osób, które prowadzimy na drodze do lepszej sylwetki.

Zacznijmy więc od tego jak spalić tkankę tłuszczową?

Proces spalania tkanki tłuszczowej to nic innego jak pobieranie z materiału zapasowego (owa tkanka) paliwa do funkcjonowania organizmu. Tkanka magazynująca pojawia się poprzez szereg kwestii takich jak długotrwałe przekraczanie bilansu kalorycznego, niewystarczająca aktywność fizyczna lub choroby metaboliczne. Jeśli dwa pierwsze czynniki są Ci znane, to zapewne już wiesz skąd u Ciebie kilogramy ponad plan. Z kolei gdy obie kwestie są na dobrym poziomie, a mimo to masz problem z rosnącą wagą to radzimy udać się do endokrynologa celem zbadania hormonów i diagnozy problemu.

Osoby zdrowe z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej powinny wiedzieć na czym polega proces utleniania kwasów tłuszczowych w ich organizmie, oraz jakie są metody ich rozkładu.
Pierwszą z nich jest termogeneza czyli szereg przemian metabolicznych mających na celu spalenie większej ilości kalorii niż w normalnych warunkach. Skutkuje to odczuciem ciepła (niekiedy gorąca), zwiększonej potliwości oraz pobudzenia. Termogenezę można zwiększyć stosując suplementy o bliźniaczej nazwie “termogeniki”. Są one na ogół bardzo skuteczne oraz bezpieczne.
Drugim procesem podczas którego zachodzi rozpad tkanki tłuszczowej jest lipoliza.To rozkład trójglicerydów w komórkach tłuszczowych celem zużycia ich na potrzeby cieplne organizmu. Kwasy tłuszczowe są uwalniane do krwi w formie paliwa, gdzie następuje ich “skonsumowanie” przez nasz metabolizm.

Badanie satysfakcji z użytych produktów popiera skuteczność zalecanych spalaczy. O czym warto zaznaczyć spalacze tłuszczu same swoim działaniem nas nie odchudzą wobec naszych oczekiwań. Co prawda spalacze hamują apetyt oraz zwiększają lipolizę, jednak aby uzyskać optymalne efekty należy wprowadzić odpowiedni system żywieniowy oraz aktywność fizyczną.

W badaniu przeprowadzonym na sporej grupie osób (kobiety oraz mężczyźni w wieku 19-36 lat) wykazano, że zdecydowanie najlepsze efekty przynosi połączenie 3 czynników:

  • odżywianie (dieta o ujemnym bilansie kalorii, dostosowana do kondycji zdrowia oraz preferencji żywieniowych)
  • trening (aktywność fizyczna dostosowana do możliwości osób w grupach kontrolnych: treningi na siłowni, bieganie, sporty drużynowe, średnio 7,5 godziny tygodniowo)
  • wsparcie suplementacyjne (poza spalaczami tłuszczu przyjmowano kompleks multiwitamin oraz białko serwatkowe do uzupełnienia braków w diecie).

Powyższa grafika jasno obrazuje kiedy spalacze tłuszczu dają najlepsze efekty.

Zacznijmy od początku, czym są spalacze tłuszczu?

Spalaczami tłuszczu nazywa się suplementy składające się z substancji mających na celu rozkład lub pomoc w rozkładzie tkanki tłuszczowej. Mają one również na celu aktywację naszego organizmu do rozpadu tkanki magazynowej wykorzystując ją jako paliwo dla ciała. Z najczęściej występujących składników warto wspomnieć substancje zwiększające termogenezę:

  • Kofeina – alkaloid roślinny występujący w kawie oraz herbacie, jest często nazywana podstawowym składnikiem spalaczy tłuszczu. Kofeina po zażyciu może pomóc nam w utracie tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie tempa metabolizmu. Badania dowodzą, że przyjęcie kofeiny podnosi do 16% wydatek energetyczny ustroju [1]. Zbiór informacji o kofeinie.
  • Ekstrakt z zielonej herbaty – ekstrakt poza egcg (epigalokatechina polifenolowa) zawiera również kofeinę. Badania wpływem tych dwóch składników jednoznacznie potwierdzają synergizm pod kątem spalania tkanki tłuszczowej [2]. Analiza kilku badań wykazała, że ​​przyjmowanie kombinacji ekstraktu z zielonej herbaty i kofeiny pomogło ludziom spalić o 16% więcej tłuszczu niż w grupie kontrolnej stosującej placebo [3].
  • Synefryna – gdzie występuje? W cytrusach, tak w pomarańczach oraz grejpfrutach. Aktywuje one receptory zlokalizowane w tkance tłuszczowej wykazując działanie termogeniczne (zwiększenie produkcji ciepła). Stosowanie synefryny wpływa również na przyśpieszenie tempa przemiany materii, wobec czego łatwiej nam osiągnąć ujemny bilans kalorii, który jest tak niezbędny podczas odchudzania. Synefryna w postaci suplementu.
  • Błonnik – włókno błonnikowe skutecznie obniża poziom apetytu. W badaniach dotyczących wpływu jego spożycia wykazano, że poprzez ograniczenie apetytu wspomaga on utratę tkanki tłuszczowej. Dodatkowo jego wydłużona rozpuszczalność pomaga w podniesieniu poziomu hormonów pełni, takich jak GLP-1 i PYY. Może również pomóc w obniżeniu poziomu hormonu głodowego greliny! [4]
  • L-karnityna – aminokwas ułatwiający redukcję tkanki zapasowej. Jej pojedyncze działanie przedstawia spektakularnych efektów, jednak w połączeniu z kofeiną oraz egcg pozwala zmaksymalizować ich efekty względem redukcji masy ciała.

Powyższe substancję są najczęściej występującymi składnikami w złożonych produktach. Są to spalacze tłuszczu dla osób początkujących. Jeśli jesteś na początkowym etapie walki o lepszą, szczupłą sylwetkę to poniżej prezentujemy zestawienie 3 najlepszych spalaczy dla początkujących.

Spalacze tłuszczu dla początkujących.

Thermo Speed Extreme – Olimp

Podobny obrazPołączenie 7 ekstraktów roślinnych wspierających utratę tkanki tłuszczowej. Idealnie dobrane proporcję składników zapewniają optymalne wsparcie podczas odchudzania oraz spora dawka energii do działania za sprawą dwóch źródeł kofeiny. Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych propozycji na rynku dla osób zaczynających odchudzanie.

Lipo-6 Black – Nutrex

Lipo-6 Black, spalacz tłuszczu

Suplement zawierający składniki działające wielopoziomowo: hamując apetyt, zwiększając termogenezę oraz podnosząc energię. Skutkuję to przyśpieszonym i nasilonym utlenieniem kwasów tłuszczowych znajdujących się w tkance magazynującej. Produkt zawarty jest w celulozowej kapsułce, przez co jest przyjazny osobom na dietach wegetariańskich oraz wegańskich.

Clenburexin – Trec Nutrition

ClenBurexin

Firma Trec postawiła na sprawdzoną i bardzo efektywną formułę składników roślinnych. Clenburexin oparty jest o podstawę suplementacji podczas odchudzania: ekstrakt z zielonej herbaty oraz kofeinę. Dodatkowe składniki takie jak kapsaicyna, piperyna oraz l-tyrozyna pozwalają wykrzesać najlepsze efekty z tego suplementu w drodze po lepszą sylwetkę.

Chodzisz na siłownię, uprawiasz sporty drużynowe lub dbasz o swoje zdrowie. Zdarza Ci się używać suplementów diety i znasz swoją reakcję na substancje takie jak johimbina czy duże dawki kofeiny, jednak Twoja sylwetka nadal nie jest bliska temu, co starasz się osiągnąć. Z pomocą przychodzą spalacze tłuszczu o bardziej zaawansowanym składzie, z dodatkowymi składnikami. 
Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek jaka substancja poza wymienionymi wcześniej daje najlepsze efekty to podpowiadamy, że jest to johimbina. Pełną charakterystykę tej substancji znajdziesz w tym temacie: Johimbina – skuteczność w walce z tłuszczem.

Johimbina jest substancją występującą w korze Pausinystalia yohimbe , drzewa występującego w Afryce. W tamtejszej kulturze jest powszechnie stosowana jako afrodyzjak, ale ma również właściwości, które pomagają w spalaniu tłuszczu. Johimbina działa poprzez blokowanie receptorów zwanych receptorami alfa-2 adrenergicznymi za sprawą których pozwala dłużej działać adrenalinie co skutkuje rozkładaniu tkanki tłuszczowej.

Johimbina działanie na tkankę tłuszczową.

Tezę dotyczącą wspomagania w utracie tkanki tłuszczowej popiera badanie przeprowadzone w 2006 roku. W projekcie udział wzieło 20 elitarnych piłkarzy. Przebieg badania wykazał, że przyjmowanie 10 mg johimbiny dwa razy dziennie pomogło utracić im średnio 2,2% tłuszczu w ciągu zaledwie trzech tygodni. Warto odnotować, że były to osoby o niższej niż przeciętna ilości tkanki tłuszczowej, co optuje za bardzo dobrym wynikiem w celu redukcji tłuszczu. [5]

Johimbina dawkowanie

Za ogólnie przyjętą, bezpieczną dawkę johimbiny podaje się od 1 do 2mg na 10kg masy ciała. Czyli dla 100 kilogramowego mężczyzny będzie to 10-20mg. W wyżej przytoczonym badaniu, piłkarze przyjmowali 20mg, nie zgłaszano problemów z koncentracją, rozdrażnienia lub kłopotów z ciśnieniem tętniczym.

Johimbina skutki uboczne

Johimbina może powodować skutki uboczne. Zważywszy na to, że johimbina utrzymuje podwyższony poziom adrenaliny, może powodować działania niepożądane, takie jak nudności, lęk, ataki paniki i wysokie ciśnienie krwi. W przypadku problemów zdrowotnych lub przyjmowania leków na nadciśnienie i depresję należy skonsultować możliwość przyjmowania johimbinę z lekarzem.

Johimbinę można kupić w postaci monopreparatu lub jako jeden ze składników bardziej rozbudowanych spalaczy tłuszczu, które poznasz poniżej.

Spalacze tłuszczu dla średniozaawansowanych.

Alphamind V2 – Apollo’s Hegemony

Przeglądając gamę produktów na rynku nie trudno wypatrzeć lidera. Sekretem produktu jest  synergizm składników, cholina będąca prekursorem acetylocholiny pod jej aktywną postacią stymuluje metabolizm do wydzielania noradrenaliny, która za sprawą johimbiny skutecznie oddziałuje na tkankę tłuszczową. Kwas oleinowy jest agonistą receptorów TGR5, w związku z czym wykazuje zdolność do zwiększania podstawowej przemiany materii. Do dopełnienia działania w długim, procesie odchudzania składniki pod postacią bacopa monnieri, gotu kola oraz ginkgo biloba zapewniające wsparcie dla funkcji kognitywnych oraz regenerację układu nerwowego.

Tight! Original – SAN

Tight! Original

Drugą wartą rozważenia propozycją jest produkt firmy San. W składzie znajdziemy znane z wcześniejszej części substancje oraz dodatki między innymi naśladujące hormon tarczycy TSH – zwiększając produkcję T3. Oczywiście w składzie nie zabrakło johimbiny. Ciekawym dodatkiem jest też vinpocetyna – działa ona na naczynia krwionośne zapewniając im lepszy przepływ wartości odżywczych oraz utlenionych kwasów tłuszczowych. Na etykiecie znajdziemy również wyciąg z czarnego pieprzu (bioperyna), składnik ten odpowiada za aktywację zakończeń nerwowych w przewodzie pokarmowym, wzmacniając wydzielanie soków trawiennych, tym samym wpływa na lepsze wykorzystanie przyjmowanych z nią substancji.

Black Spider – ClomaPharma

Black Spider

Silny, ukierunkowany na rozkład tkanki tłuszczowej produkt, o bardzo szerokim składzie. Poza znanymi wcześniej substancjami występują tu również substancje naśladujące działanie efedryny oraz aspiryny, jednak w bezpieczniejszych, roślinnych odpowiednikach. Black Spider preferowany jest osobom o średnim poziomie tkanki tłuszczowej, chcącym zejść z jej poziomem do optymalnego poziomu. Trafnym wyborem może okazać się również, dla osób chcących w krótkim czasie zredukować dużo tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że bezpieczniejszą formą jest powolna utrata tkanki tłuszczowej. Organizm wówczas adaptuje się do warunków i można ograniczyć wystąpienie bardzo niepożądanego podczas odchudzania efektu jojo.

Najsilniejsza grupa spalaczy zarezerwowana jest dla osób o bardzo opornej tkance tłuszczowej, odpornych na działanie stymulantów oraz będącym u kresu redukcji wagi. Te suplementy, poza wcześniej wymienionymi składnikami zawierają szereg substancji stymulujących jak dmha, dmaa czy eca.
Spalacze tłuszczu z dmha przeznaczone są dla osób potrzebujących dużej dawki stymulantów, używających spalaczy około treningowo oraz osób nietolerujących geranium.
Spalacze tłuszczu z dmaa to najsilniejsze spalacze na rynku, niestety, mimo wysokiej skuteczności w redukcji tkanki tłuszczowej powodują bardzo silne pobudzenie (niewskazane dla osób z problemami krążeniowymi) oraz uczucie zjazdu kilka godzin po przyjęciu porcji. Często bywają stosowane w formie przedtreningówki, dając poczucie euforii i niespożytej energii do ćwiczeń.
Spalacze tłuszczu ECA to suplementy zawierające kofeinę oraz alkaloidy roślinne z ephedry oraz korę wierzby białej. Roślinne ekstrakty zastępują zakazane środki syntetyczne czyli efedrynę. Spalacze z efedryną hcl pokroju ECA Gold lub T5 najczęściej pochodzą z czarnego rynku i są podróbkami. Tego typu produkty nie są bezpieczne, a skutki uboczne po przyjęciu substancji niewiadomego pochodzenia mogą być tragiczne – dlatego kategorycznie odradzamy ich przyjmowania!

Po dokładnym przeglądzie rynku suplementacyjnego, zapoznaniu się z opiniami użytkowników i porównaniu ofert sklepowych udało nam się wytypować najsilniejsze spalacze tłuszczu.

Najsilniejsze spalacze tłuszczu.

Lipodrene Hardcore – Hi-Tech

Lipodrene Hardcore

Przeglądając opinie oraz bazując na własnym doświadczeniu ciężko było znaleźć silniejszy spalacz tłuszczu. Bardzo kompleksowy i szeroki skład sprawił, że Lipodrene obecnie przoduje w rankingach termogeników. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że to spalacz z usa. Pozwala to umieścić w składzie więcej składników niż w spalaczach produkowanych przez rodzime firmy. W składzie znajdziemy najskuteczniejsze substancję redukujące tkankę tłuszczową johimbina, synefryna, egcg czy kofeina. Dodatkowo wspierają je ephedra, fenyloetyloamina, naringina i wiele innych. Tak kompleksowa formuła zapewnia najskuteczniejszą redukcję tkanki tłuszczowej!

ECA Xtreme – Hi-Tech

ECA Xtreme

Spalacz typu ECA (ephedrine, caffeine & aspirin), oparty o roślinne alkaloidy, co za tym idzie dużo bezpieczniejszy od podobnych tego typu. Formuła eca działa termogenicznie, znacząco przyspiesza metabolizm oraz za sprawą salicylanów redukuje uczucie zmęczenia i zwiększa potliwość. DMHA oraz PEA zapewniają pik noradrenaliny co w połączeniu z johimbiną niezwykle skutecznie rozkłada tkankę tłuszczową. Banalny wydawałoby się dodatek chromu obniża poziom glukozy we krwi oraz zmniejsza apetyt, co pozwala wytrwać na deficycie kalorycznym. ECA Xtreme to silny i skuteczny suplement o działaniu termogenicznym, zalecamy rozpocząć stosowanie od 1 kapsułki dziennie!

OxyMax XT- Performax

OxyMax XT

OxyMax XT to termogenik znanej z produkcji skutecznych spalaczy firmy Performax. Suplementy wychodzące spod skrzydeł tej marki nie uznają kompromisów w działaniu, zawierają najsilniejsze stymulanty i najskuteczniejsze substancje niwelujące tkankę tłuszczową. W składzie znajduję się analog dmaa – eria jarensis, silna substancja podnosząca poziom noradrenaliny, kapsaicynę o działaniu termogenicznym oraz ekstrakt Selaginella Tamariscina (20% Amentoflavone) znacząco nasilający lipolizę. Przez ostatnie dwa lata właśnie ten produkt brylował w naszym rankingu najskuteczniejszych spalaczy i nadal jest to bardzo dobra opcja.

Dobór spalaczy tłuszczu wg płci: Jaki spalacz tłuszczu dla kobiety? Jaki spalacz tłuszczu dla mężczyzny?

Czy tkanka tłuszczowa u kobiet jest taka sama jak u mężczyzn? I tak i nie. Zasadniczo składa się z tej samej tkanki (różnice jedynie występują w proporcji pomiędzy jej rodzajem), ale sam udział tkanki tłuszczowej w ciele jest już odmienny. Średnio w górnej części ciała kobiety posiadają około połowę masy mięśniowej mężczyzn. Z kolei w dolnych partiach jest to ok 3/4 męskiej ilości mięśni. Zatem uśredniając kobiety mają o około 1/3 mniej masy mięśniowej, a niestety prawie dwukrotnie więcej tkanki tłuszczowej. [6]
Sama tkanka tłuszczowa u kobiet zlokalizowana jest częściej w formie obwodowej i podskórnej, z kolei u Panów większą ilość tkanki stanowi tłuszcz trzewny. Zmartwienie dla Panów ten rodzaj tkanki tłuszczowej ma duży wpływ na rozwoj chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca, nadciśnienie czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Zajrzyjcie tutaj jeśli chcecie się dowiedzieć czym jest tłuszcz trzewny i jaki wpływ na zdrowie ma tkanka tłuszczowa trzewna.
Tyle w kwestii Panów, wróćmy do Pań. Tkanka tłuszczowa zlokalizowana podskórnie jest dużo mniejszym zmartwieniem niż tłuszcz trzewny, jednak przede wszystkim kuleje kwestia wizualna. Atrakcyjność a tkanka tłuszczowa to często zadawane sobie pytanie, więc czy osoby szczuplejsze są atrakcyjniejsze? Dla własnej samooceny na pewno tak, jednak inne osoby wcale nie muszą wymagać od nas sylwetki typu XS.

Dla grona Pań, które jednak chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej przygotowaliśmy odpowiednie zestawienie. Są to spalacze tłuszczu dla kobiet, dedykowane przez producentów. Dla uzupełnienia będzie również propozycja spalaczy transdermalnych, czyli takich, które nakłada się na skórę celem niwelowania tkanki tłuszczowej podskórnej.

Spalacze tłuszczu dla kobiet.

Rocket Fuel – Apollo’s Hegemony

Rocket Fuel Blue Edition

Bardzo dobra opcja dla kobiet, tkanka tłuszczowa obwodowa niwelowana jest przez substancję o działaniu termogenicznym. Johimbina w składzie działa w synergizmie z prekursorem acetylocholiny (alpha gpc) co skutkuje skutecznym oddziaływaniem na tłuszcz. Porcja to 3 kapsułki, co pozwala skutecznie manipulować dawkami w ciągu dnia oraz wg podatności na działanie stymulantów.

Lipo-6 Black Hers – Nutrex

Lipo-6 Black Hers

Formuła nieco uboższa od powyższej, jednak zestawienie składników wykazuje się skutecznością  w redukowani tkanki. W składzie brakuje johimbiny, co dla osób z jej nietolerancją lub źle znoszących ten składnik będzie dobrą wiadomością. Suplement powstał z myślą o Paniach, formułę odchudzającą uzupełnia dawka chromu pozwalająca ograniczyć apetyt oraz jodu dla wsparcia prawidłowej pracy tarczycy.

Najlepsze dodatki do spalaczy tłuszczu.

Co dodać do spalacza tłuszczu aby polepszyć efekty? – Rozwiązanie tego jest bardzo proste. Spalacz transdermalny czyli środek do stosowania zewnętrznego, na skórę. Są to roztwory wodne lub wodno-olejowe zawierające substancję wchłaniające się przez skórę do komórek tłuszczowych. Spalacze do wcierania zawierają najczęściej johimbinę, kofeinę oraz ketony malinowe. Johimbina dzięki interakcji z receptorami alfa-adrenergicznymi (ich największe zagęszczenie znajduje się na pośladkach, brzuchu oraz udach), pozwala skutecznie niwelować nawet najbardziej oporną tkankę tłuszczową. Obecnie większość produktów tego typu nie zawiera johimbiny, co przekreśla ich wysoką skuteczność, obecnie najciekawszą propozycją na rynku jest jeden produkt.

Liporedux – SAN

Liporedux

To nowoczesna formuła posiadająca w swoich szeregach uzupełniające się substancję, które w połączeniu ze standardowymi spalaczami zmaksymalizuje efekty. Suplement ten powstał dla osób, którę w krótkim czasie chcą poprawić estetykę swojej sylwetki, poprzez redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej z uciążliwych miejsc (brzuch, klatka piersiowa, uda czy pośladki). Wygodna formuła kremu pozwala na swobodne stosowanie. Warto zaznaczyć, że tego typu produkty należy aplikować na czystą i suchą skórę.

Pytania i odpowiedzi.

W wiadomościach prywatnych oraz komentarzach dostajemy mnóstwo pytań odnośnie dawkowania, pór przyjmowania oraz składników zawartych w spalaczach tłuszczu. W tej sekcji odpowiemy na te najczęściej zadawane.

Kiedy brać spalacze tłuszczu?

Optymalna pora do przyjmowania uzależniona jest od składu.
Spalacze z johimbiną warto przyjmować w odstępie 3-4 godzin po posiłku lub na czczo.
Spalacze hamujące apetyt warto przyjmować przed posiłkiem na 1 godzinę przed.
Pozostałe spalacze najlepiej przyjmować przed aktywnością fizyczną (30-60 minut przed treningiem). Druga porcja może być przyjęta w okresie poranka (60 minut po śniadaniu) – warto jednak pamiętać, aby między porcjami spalacza było około 4-6 godzin przerwy. Zbyt częste dawki mogą powodować silne pobudzenie.

Jak brać spalacze tłuszczu? jak stosować spalacz tłuszczu?

To pytanie najczęściej odnosi się do sposobu przyjmowania, rodzaju napoju użytego do popicia itp.
Do popicia zalecamy wodę, należy unikać napojów słodzonych (nie po to walczymy z tkanką tłuszczową, aby wlewać w siebie kolejne ilości cukrów).
Kapsułki lub tabletki łykamy (nie otwierając, ani nie dzieląc ich), a spalacze w proszku możemy wymieszać w szklance i wypić lub też wsypać do ust i popić wodą.

Co dają spalacze tłuszczu?

Najczęściej są to:
– hamowanie apetytu
– zwiększona termogeneza
– wyższy poziom energii
– przyśpieszony metabolizm

W skrócie na pytanie jak spalacze tłuszczu działają na nasze ciało można odpowiedzieć że zwiększają jego wydatek energetyczny – czyli spalamy więcej kalorii.

Czy spalacz tłuszczu z efedryną są skuteczne?

Tak, są skuteczne, ale nie są bezpieczne. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie w sieci istnieje mnóstwo podrabianych produktów, a kolejne “nowe wersje” pojawiają się bardzo szybko. Opisywaliśmy jeden z takich preparatów tutaj: T5 Zion Labs, którego stosowanie mocno odradzamy.

Spalacze tłuszczu z USA są lepsze?

Przepisy w USA pozwalają na użycie większych dawek oraz nieco innych substancji, stąd stwierdzenie, że ich skuteczność jest wyższa.

Spalacze tłuszczu z brzucha – jaki polecacie?

Dość świeżym tematem są spalacze tłuszczu transdermalne. Są to najczęściej roztwory alkoholowe (lub wodne) zawierające chlorowodorek johimbiny, kofeiny, ketony malinowe i inne substancje pomocnicze. Wiele osób stara się podważyć ich miejscowe działanie, jednakże produkty tego typu są bardzo często używane przez zawodniczki bikini fitness do uzyskania końcowego efektu utraty wody oraz tkanki tłuszczowej z ud oraz pośladków. Takim produktem jest np Liporedux.

Czy spalacze tłuszczu bez diety dają efekty?

Na to pytanie odpowiedź znajduje się powyżej na infografice.

Spalacze tłuszczu z brzucha.

Niestety nie istnieją środki spalające tłuszcz wyłącznie z brzucha. Lipoliza zachodzi całościowo, a nie miejscowo.

Spalacze tłuszczu z apteki?

Tak, istnieją tego typu preparaty jednak nie są to leki, a jedynie suplementy diety, na dodatek często mają one składniki bardziej działające prozdrowotnie niż ku spaleniu tkanki tłuszczowej.

Który spalacz tłuszczu wybrać?

Tutaj warto bazować na opiniach. W naszym rankingu zestawiliśmy propozycję najczęściej wybieranych produktów przez nas oraz biorąc pod uwagę ich opinie przygotowaliśmy listę produktów wartych uwagi.

Sprawdź jak sprawić, żeby odchudzanie było efektywniejsze – przeczytaj nasz darmowy poradnik.

39 komentarzy

39 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Ranking

Jaką odżywkę białkową kupić?

Klaudia30 września, 2018

Najlepsze na rynku środki do spalania tłuszczu

spalacze19 września, 2018

Najlepsze spalacze tłuszczu 2018!

spalacze13 sierpnia, 2018

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone