Zdrowie

Niebezpieczne diety – wystrzegaj się ich!

Niebezpieczne diety – wystrzegaj się ich!

Nadwaga i otyłość jest coraz częstszym problemem naszego społeczeństwa. Niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, takie postępowanie może szybko zrujnować sylwetkę każdego z nas. Przez to wiele osób jest w stanie zrobić wszystko, po to, by tylko szybko zrzucić zbędne kilogramy. Skłaniamy się więc do stosowania niebezpiecznych diet.

Radykalne diety, które nie są bezpieczne dla naszego zdrowia, możemy je z łatwością znaleźć w internecie. Jest ich coraz więcej, a każda z nich sieje spustoszenie w naszym organizmie. Często nawet nie czytamy o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą dana dieta. Poznajmy najbardziej niebezpieczne diety oraz jakie skutki uboczne mogą one powodować.

Dieta wacikowa

Jest to dieta, na którą często decydują się młode dziewczyny i modelki. Dieta ta zakłada, że wacik ma dostać się do naszego żołądka i dać iluzję sytości. Wacik powinien być nasączony sokiem lub koktajlem, jednak to nie o wartości odżywcze tych produktów tu chodzi, ale o ułatwienie spożywania waciku. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, z jakich materiałów i w jaki sposób są wykonywane waciki. W większość przypadków są one wykonane głownie z włókien poliestrowych. Spożywanie wacików może doprowadzić do skrajnego niedożywienia. Dieta ta jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ nie dostarcza do organizmu żadnych składników odżywczych, a zapełnia jedynie żołądek oszukując organizm, że jesteśmy najedzeni. Podczas stosowania tej diety może dojść do niedożywienia, zadławienia oraz niedrożności jelit.

Dieta na tasiemca

Jest to bardzo popularna dieta, która jest niezwykle niebezpieczna. Podczas jej stosowania można jeść co się chce. Nie ważne, jak się odżywiasz, możesz nawet codziennie jeść fast foody, a to nie będzie miało wpływu na twoją sylwetkę. A jest to możliwe tylko wtedy, gdy połkniesz pasożyta, a dokładniej tasiemca. Wystarczy połknąć jedną tabletkę, która zawiera pasożyta. On trafia z tabletką do układu pokarmowego, a potem w jelicie, za pomocą aparatu czepowego osiada na jego ściankach. Tasiemiec obecny w jelicie pochłania wszystkie składniki odżywcze, które spożyjemy. To zapewnia utratę wagi mimo jedzenia dużej ilości produktów. Jednak obecność tasiemca, czy innego pasożyta stwarza zagrożenie dla naszego zdrowia. Podczas tej diety pojawiają się przemęczenie, biegunki, ból brzucha oraz ogólne osłabienie organizmu. A obecne pasożyty w jelicie bardzo szybko się rozmnażają i mogą przedostać się do innych narządów, nawet do mózgu.

Dieta kapuściana

To również jest niebezpieczna dieta, mimo tego, że wreszcie znajdziesz w niej jedzenie. Jest to dieta, którą najczęściej stosuje się przez tydzień. Jedynym posiłkiem jaki spożywamy przez siedem dni jest kapuśniaczek, a jedynymi przekąskami są warzywa i owoce. Mimo tego, że zupa może być smaczna i dawać iluzję prawdziwego posiłku, to większości składa się z wody, co powoduje, że szybko zostaje strawiona i wydalona z organizmu. Przez to przez tydzień może doprowadzić do wielu niedoborów składników odżywczych co negatywnie wpływanie na nasze samopoczucie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone