Dietetyka i zdrowe odżywianie

Kroplówki witaminowe – czy warto je stosować?

Kroplówki witaminowe – czy warto je stosować?

Witaminy stanowią jedne z nadrzędnych elementów prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To właśnie one odpowiadają za dobre zdrowie, ogólną kondycję, samopoczucie. Zawarte w składnikach spożywczych dostarczamy je w naszej diecie każdego dnia. Okazuje się jednak, że ¾ populacji ma liczne niedobory poszczególnych witamin w organizmie. Spowodowane to może być złą dietą, stresem, niezdrowym trybem życia czy też występowaniem chorób, które związane są z nietolerancją lub złym wchłanianiem określonych witamin. Co w takiej sytuacji robić?

***

Z pewnością należy coś zmienić. Niedobory witamin mogą prowadzić do powstania bardzo poważnych w skutkach konsekwencji. Aby organizm pracował prawidłowo niezbędne jest odpowiednie ich dostarczanie i kontrolowanie. Każdy niepokojący objaw powinien być sprawdzony. Jeśli badania potwierdzają niedobory w pierwszej kolejności należy zmienić dietę, bo to od niej w większości zależy to, jaką ilość tych jakże ważnych elementów dostarczamy do organizmu. Wraz z zmianą trybu życia posiłkujemy się też licznymi suplementami w postaci witamin w tabletkach. Nie zawsze jednak okazuje się to być sprawdzone, bowiem nie tylko nie wiemy dobrze co zawarte jest w ich składzie, co przede wszystkim nie w każdym przypadku okazuje się to być dobrym rozwiązaniem. Co więc w takiej sytuacji zrobić?

Wlewy dożylne witaminowe to jedna z propozycji, która na przestrzeni ostatniego czasu cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Terapie dożylne to sposób na to, by otrzymać określone witaminy, ale także minerały, antyoksydanty czy też aminokwasy w najlepszej z możliwych dawce. Wlewy pozwalają walczyć z wieloma chorobami, są bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o walkę ze zmęczeniem, ze stresem czy ogólnie złym samopoczuciem związanym z niedoborami określonych składników w naszym organizmie.

Terapie dożylne- dla kogo?

Jeszcze nie tak dawno z terapii dożylnych korzystały tylko osoby znane w świecie biznesu, sportowcy czy celebryci. Dziś z tego typu rozwiązań może skorzystać już każdy z nas i to bez większego problemu. Z racji tego, że taka forma wlewów gwarantuje pożądane efekty, decyduje się na to coraz większa grupa ludzi. Kto więc powinien zdecydować się na witaminy w formie kroplówek? Na pewno osoby chore chcące wspomóc swoje leczenie, walczący z przewlekłym stanem bólu, chorzy podczas terapii onkologicznych. Wlewy dożylne to jednak także terapia, która sprawdza się w celu poprawy wyglądu, odzyskania równowagi organizmu, zregenerowania czy poprawienia swoich wyników sportowych. Zastosowań tego typu terapii jest naprawdę bardzo dużo.

Terapia dożylna- czy jest to bezpieczne?

Na widok kroplówki wielu z nas wpada w istną paniką. Kojarzy nam się to tylko z chorobą, a nie z możliwością odzyskania siły, dobrego wyglądu, energii czy lepszego samopoczucia. Choć wygląd się nie zmienia tutaj zasadnicze znaczenie ma to, co znajduje się w środku. Podawanie witamin w formie wlewów przygotowane jest w pełni przez lekarza i pod konkretnego pacjenta, który jest przebadany i który otrzymuje indywidualnie skomponowaną kroplówkę. Terapia taka jest więc w pełni bezpieczna i stanowi ona gwarancję uzyskania pożądanego efektu na jakim tylko nam zależy. Wiadomo, że każda osoba jest inna. Zupełnie więc inny rodzaj kroplówki otrzyma osoba starsza, inny sportowiec, a jeszcze inny osoba pracująca w biurze. Wszystko zależy od wieku, płci, rodzaju wykonywanej pracy, stopnia aktywności i wielu innych czynników, w tym wyników badań.  W ten sposób skomponowana pod każdego pacjenta mieszanka jest kroplówką zdrowia i szansą na prawidłowe funkcjonowanie jego organizmu.

Jak długo trwa wlew?

Nie ma jednego czasu, który dla wszystkich byłby taki sam dlatego że zależy to od składu kroplówki, jak również i od objętości, jaką pacjent musi otrzymać. Czas trwania terapii wynosi od 30 do 60 minut. Jak wynika z przeprowadzonych rozmów już w trakcie trwania terapii pacjent odczuwa zachodzące w organizmie zmiany. Jedno jest pewne- kroplówka daje energię, jest sposobem na odżywienie i odświeżenie organizmu. Nic nie jest w stanie zagwarantować takich efektów jak właśnie terapia dożylna.

Dlaczego kroplówka jest lepsza od suplementów?

Skoro przyjmujemy suplementy to przecież nie może być mowy o niedoborach, prawda? Wcale nie. Okazuje się, że mimo regularnego przyjmowania poszczególnych witamin organizm człowieka ma ograniczone zdolności w kwestii przyswajania odpowiednich związków i nawet jeśli wydaje nam się, że przecież bierzemy witaminy to może okazać się, że w 90% przypadków są one wydalane, a więc niedobory zaczynają się pojawiać i tym samym widoczne są określone objawy związane z ich brakami. Dożylne podawanie witamin gwarantuje pacjentom 100% wchłanialność dlatego też nie ma wątpliwości co do tego, które z rozwiązań jest lepszym wyborem. Wszystko od razu trafia do krwiobiegu. Zmiany zauważamy natychmiast. Nic nie zostaje wydzielone. Porównywalność tych dwóch form przyjmowania witamin jest po prostu diametralnie inna.

Zalety przyjmowania kroplówek witaminowych

Korzyści związanych z przyjmowaniem witamin w takiej formie jest tak wiele, że trudno byłoby je wszystkie wymienić. Z całą pewnością największą z zalet jest to, że są one w 100% wchłanialne, a więc mamy pewność, że wszystko w pełnej postaci dostarczamy do naszego organizmu i nic nie zostanie z niego wydalone. Terapie dożylne są najbardziej skutecznym sposobem i uzupełnienia witamin i nawodnienia organizmu i też przywrócenia równowagi wewnętrznej do odpowiedniej formy. Zaletą jest niewątpliwie to, że działają natychmiast, są szybkie w podaniu i gwarantują nam uzyskanie efektów na jakich nam zależy.

Nie ma wątpliwości co do tego, że przyjmowanie witamin w postaci kroplówek jest najlepszym z rozwiązań na jakie tylko można się zdecydować. Troszcząc się o swoje zdrowie i chcąc zobaczyć natychmiastowe efekty z całą pewnością na takie rozwiązanie warto postawić. Jest ono najlepszym wyborem i żadna suplementacja nie jest w stanie z nią wygrać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy na ból głowy i migrenę

admin7 marca, 2024

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone