Zdrowie

Czego nie wiesz o przeziębieniu?

Czego nie wiesz o przeziębieniu?

Masz katar i cały czas kichasz, a ból gardła nie daje ci spokoju? To objawy, które mówią, że prawdopodobnie dopadło cię przeziębienie. Objawy, które są charakterystyczne dla przeziębienia, często mogą nam przypominać symptomy, które kojarzą nam się z grypą. Trzeba jednak pamiętać, że przeziębienie i grypa to dwa różne stany, ale oba są wywołane przez wirusy.

Przeziębienie ma łagodniejszy przebieg, a jednak również nie łatwo jest nam normalnie funkcjonować, kiedy ból głowy i gardła nie daje spokoju od kilku dni, a karat męczy nieprzerwanie. Jeśli podejrzewasz u siebie przeziębienie, to koniecznie sprawdź razem z nami, jak skutecznie sobie z nim radzić.

Czym jest przeziębienie?

Przeziębienie jest wolno rozwijającym się schorzeniem. Jego charakterystycznymi objawami jest to, że pojawia się nagle i gwałtownie, a symptomy pojawiają się w obrębie nosa, gardła i zatok. Przyczyną tego jest złapanie wirusa. Kiedy dopada nas przeziębienie, nasze samopoczucie od razu spada i stajemy się apatyczni, nie mamy na nic siły i ochoty, dopada nas zmęczenie, a głowa i gardło bolą. Często pierwsze objawy nic nam nie mówią, ale złe samopoczucie i pojawienie się drapania w gardle może nam uświadomić, że coś nas bierze. Przeziębienie potocznie jest nazywane chorobą przeziębieniową, zapaleniem gardła, nosa, czy też zatok.

Kiedy i jak często dopada nas przeziębienie?

Przeziębienie dotyka nas bardzo często i ten problem dotyka dużej części populacji. Osoby dorosłe z przeziębieniem mają do czynienia nawet cztery razy w roku. U osób w podeszłym wieku przeziębienie pojawia się nieco rzadziej, ponieważ może występować nawet tylko raz. Dzieci są znacznie bardziej podatne na ataki wirusów, a świadczy o tym wynik, który mówi, że młodzież i dzieci cierpią z powodu przeziębienia nawet trzy razy częściej niż dorośli. U dorosłych również często pojawia się problem z tym schorzeniem, a to dlatego, że mają oni częsty kontakt z dziećmi. Wraz z wiekiem układ immunologiczny uczy się, jak reagować i jak zwalczać wirusy, które są odpowiedzialne za wywołanie przeziębienia i to właśnie dlatego, osoby starsze nie mają takiego problemu zapaleniem dróg oddechowych.

Dlaczego się przeziębiamy?

Najczęściej problem z przeziębieniem nasila się w okresie jesienno-zimowym. Teorią niektórych naukowców, jest to, że w tym okresie częściej przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, a więc pojawia się ryzyko większej liczby zakażeń. Nie ma jednak żadnych badań i danych, które mogłyby potwierdzić słuszność tej teorii. Trzeba pamiętać, że w dużych miastach, gdzie ludzie pracują w zamkniętych pomieszczeniach i dużo czasu spędzają w biurowcach, nadal w okresie zimowo-jesiennym jest najwięcej przeziębień, a przecież osoby pracujące w takich miejscach przez cały rok przebywają w zamkniętych pomieszczeniach. Inna teoria mówi nam, że przeziębienia pojawiają się przez zimne powietrze, a także nagłe zmiany temperatury. Takie zmiany mają powodować pojawienie się zaburzeń w strukturze błony śluzowej nosa, a przez to drogi oddechowe stają się bardziej narażone na ataki wirusów. Zdecydowanie warto jest przyjmować witaminy i minerały, które wesprą organizm w codziennej walce z wirusami. 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Uzależnienie od napojów energetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Sylwiaczerwiec 17, 2021

Powody, dla których potas jest ważny dla zdrowia

Klaudiamaj 9, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Melatonina na problemy ze snem i co jeszcze?

Klaudialuty 18, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone