Zdrowie

Jak poprawić pamięć u dzieci?

Jak poprawić pamięć u dzieci?

Mózg u dzieci nastawiony jest na rozwój. Ze względu na to konieczne jest zadbanie o to, by praca była jak najlepsza, a układ nerwowy prawidłowo odżywiony. Tak więc, jeśli chcemy, by mózg malucha lub ucznia prawidłowo pracował, to konieczne jest przestrzeganie zasad prawidłowo zbilansowanej diety. Nie możemy również zapomnieć o suplementach diety, które również mogą doskonale sprawdzić się, jako uzupełnienie i wsparcie dla mózgu.

Czas więc dowiedzieć się, jakie składniki są potrzebne w diecie na dobrą pamięć, a także co należy zrobić, by ją naturalnie poprawić. Jest na to wiele prostych sposobów i jeśli chcesz zadbać o rozwój dziecka, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. W nim znajdziesz wiele przydatnych informacji.

  1. Dieta powinna być bogata w kwasy omega-3

Kwasy omega-3 to grupa składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowej pracy niemal całego organizmu. Są one odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowych funkcji układu nerwowego, a to dzięki temu,  że dbają one o rozwój komórek nerwowych. Kiedy u dzieci pojawi się ich niedobór, to może pojawić się problem z pamięcią i koncentracją. Zapamiętywanie i kojarzenie faktów może być utrudnione, przez co pojawić się mogą słabe wyniki w nauce. Konieczne jest więc wprowadzenie do codziennej diety kwasów omega-3, które znajdują się w:

  • Makreli,
  • Łososiu,
  • Karpiu,
  • Pstrągu,
  • Krewetkach,
  • Oleju lnianym.
  • Oleju rzepakowym,
  • Oleju sojowym,
  • Oleju słonecznikowym,
  • Oliwie z oliwek.

 

  1. Nie zapomnij o witaminach z grupy B

Witaminy z grupy B są szczególnie ważne dla mózgu. Są one odpowiedzialnie za tworzenie się nowych połączeń między komórkami i neuroprzekaźnikami. Dbają one o zdrowie układu nerwowego, a ich niedobór może doprowadzić do kłopotów z pamięcią i może zmniejszyć nasze zdolności umysłowe. Warto więc pamiętać, że konieczne jest zachowanie prawidłowych zasad dobrze zbilansowanej diety, dzięki czemu mózg będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Większość z tych witamin niezbędna jest również do zdrowia całego organizmu, ponieważ mają one wiele innych właściwości. Tak więc w diecie dziecka nie może ich zabraknąć. A witaminy z grupy B można znaleźć w:

  • Czerwonym mięśnie,
  • Drobiu,
  • Rybach
  • Ziemniakach,
  • Owocach,
  • Zielonych warzywach.

 

  1. Pamiętaj o ćwiczeniach

Mózg dziecka nie będzie się prawidłowo rozwijał, jeśli nie będzie miał do tego prawidłowych warunków. Tak, więc jeśli chcesz zadbać, by twoje dziecko miało dobrą pamięć i nie miało problemów z koncentracją, to konieczne jest zadbanie o to, by codziennie mózg miał wyzwanie i mózg się rozwijać. Dobrym sposobem dla dzieci nieco starszych jest czytanie książek i wypytywanie się ich co jakiś czas co w danej opowieści się zdarzyło. Idealnym sposobem na poprawę pamięci i rozwój mózgu są również różnego rodzaju gry planszowe edukacyjne.

  1. Więcej odpoczynku

Wiele rodziców popełnia błąd i kiedy dziecko wraca ze szkoły do domu, to od razu zostaje zagonione do nauki i odrabiania prac domowych. Nie jest to dobry krok, ponieważ mózg dziecka potrzebuje odpoczynku. W szkole przez tych kilka godzin umysł dziecka był wytężany do pracy, przez co po powrocie do domu może już spowolnić swoją pracę z powodu przemęczenia. Jeśli chcemy, by nauka w domu była efektowna, to konieczne jest zastosowanie godzinnej lub dwugodzinnej przerwy na odpoczynek i odżywienie mózgu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone