Zdrowie

Jak poprawić pamięć u dzieci?

Jak poprawić pamięć u dzieci?

Mózg u dzieci nastawiony jest na rozwój. Ze względu na to konieczne jest zadbanie o to, by praca była jak najlepsza, a układ nerwowy prawidłowo odżywiony. Tak więc, jeśli chcemy, by mózg malucha lub ucznia prawidłowo pracował, to konieczne jest przestrzeganie zasad prawidłowo zbilansowanej diety. Nie możemy również zapomnieć o suplementach diety, które również mogą doskonale sprawdzić się, jako uzupełnienie i wsparcie dla mózgu.

Czas więc dowiedzieć się, jakie składniki są potrzebne w diecie na dobrą pamięć, a także co należy zrobić, by ją naturalnie poprawić. Jest na to wiele prostych sposobów i jeśli chcesz zadbać o rozwój dziecka, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. W nim znajdziesz wiele przydatnych informacji.

 1. Dieta powinna być bogata w kwasy omega-3

Kwasy omega-3 to grupa składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowej pracy niemal całego organizmu. Są one odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowych funkcji układu nerwowego, a to dzięki temu,  że dbają one o rozwój komórek nerwowych. Kiedy u dzieci pojawi się ich niedobór, to może pojawić się problem z pamięcią i koncentracją. Zapamiętywanie i kojarzenie faktów może być utrudnione, przez co pojawić się mogą słabe wyniki w nauce. Konieczne jest więc wprowadzenie do codziennej diety kwasów omega-3, które znajdują się w:

 • Makreli,
 • Łososiu,
 • Karpiu,
 • Pstrągu,
 • Krewetkach,
 • Oleju lnianym.
 • Oleju rzepakowym,
 • Oleju sojowym,
 • Oleju słonecznikowym,
 • Oliwie z oliwek.

 

 1. Nie zapomnij o witaminach z grupy B

Witaminy z grupy B są szczególnie ważne dla mózgu. Są one odpowiedzialnie za tworzenie się nowych połączeń między komórkami i neuroprzekaźnikami. Dbają one o zdrowie układu nerwowego, a ich niedobór może doprowadzić do kłopotów z pamięcią i może zmniejszyć nasze zdolności umysłowe. Warto więc pamiętać, że konieczne jest zachowanie prawidłowych zasad dobrze zbilansowanej diety, dzięki czemu mózg będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Większość z tych witamin niezbędna jest również do zdrowia całego organizmu, ponieważ mają one wiele innych właściwości. Tak więc w diecie dziecka nie może ich zabraknąć. A witaminy z grupy B można znaleźć w:

 • Czerwonym mięśnie,
 • Drobiu,
 • Rybach
 • Ziemniakach,
 • Owocach,
 • Zielonych warzywach.

 

 1. Pamiętaj o ćwiczeniach

Mózg dziecka nie będzie się prawidłowo rozwijał, jeśli nie będzie miał do tego prawidłowych warunków. Tak, więc jeśli chcesz zadbać, by twoje dziecko miało dobrą pamięć i nie miało problemów z koncentracją, to konieczne jest zadbanie o to, by codziennie mózg miał wyzwanie i mózg się rozwijać. Dobrym sposobem dla dzieci nieco starszych jest czytanie książek i wypytywanie się ich co jakiś czas co w danej opowieści się zdarzyło. Idealnym sposobem na poprawę pamięci i rozwój mózgu są również różnego rodzaju gry planszowe edukacyjne.

 1. Więcej odpoczynku

Wiele rodziców popełnia błąd i kiedy dziecko wraca ze szkoły do domu, to od razu zostaje zagonione do nauki i odrabiania prac domowych. Nie jest to dobry krok, ponieważ mózg dziecka potrzebuje odpoczynku. W szkole przez tych kilka godzin umysł dziecka był wytężany do pracy, przez co po powrocie do domu może już spowolnić swoją pracę z powodu przemęczenia. Jeśli chcemy, by nauka w domu była efektowna, to konieczne jest zastosowanie godzinnej lub dwugodzinnej przerwy na odpoczynek i odżywienie mózgu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Ukojenie nerwów i spokojny sen

MonikaMaj 19, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone