Trening

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

Obecnie panuje zima, więc nie łatwo jest wybrać dogodny dzień na bieganie. Problem pojawia się, kiedy na zewnątrz pada śnieg, deszcz, wieje wiatr i pogoda nam nie dopisuje. Wtedy mamy problem ze znalezieniem motywacji do treningu, ale nie tylko. Wiele osób może mieć problem z dobraniem odpowiedniego ubioru do biegania w chłodne dni.

Powiedzmy sobie- nie jest łatwo. Na zewnątrz jest zimno, tak więc, jeśli ubierzemy się za cienko, to łato o złapanie jakiejś infekcji. Jeśli jednak ubierzemy się za grubo, to po kilku metrach zrobi nam się za gorąco i cali się spocimy. Jak więc się ubierać na bieganie zimą?

  1. Pamiętaj o głowie

Każdy z nas pamięta, jak mama i bacia powtarzały nam, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę, więc przed wyjściem na zewnątrz w chłodnie dni, konieczne było założenie czapki. Taka jest prawda, ponad 70 procent ciepła z naszego organizmu ucieka przez głowę. Tak więc podczas biegania zakładaj czapkę. Jednak wybieraj taką, która jest zrobiona z oddychającego materiału. Nie chodzi o to, byś się zapociła, a twoje włosy elektryzowały. Czapka z cieńszej bawełny lub materiału oddychającego będzie znacznie lepsza niż ta wykonana na drutach przez twoją kochaną babcię.

  1. Nie zapominaj o stopach

Ciepło z ciała ucieka nie tylko przez głowę, ale również przez stopy. Tak więc wybierając się na bieganie w chłodne dni, liczy się również to, jakie obuwie wybierzemy, a także jakie kroki poczniemy, by ochronić nasze stopy przed chłodnym powietrzem. Wiele butów sportowych ma siatkę, dzięki czemu stopy lepiej oddychają, ale w chłodne dni mogą również marznąć. Dlatego warto zakładać grubsze skarpety przed wyjście na trening, by ciepło nie uciekało przez odsłonięte stopy. Jeśli ochronisz swoją głowę i stopy możesz nieco lżej się ubrać, ponieważ to właśnie przez końcówki naszego ciała ucieka najwięcej ciepła.

  1. Ubieraj się na cebulkę

W przypadku biegaczy zakładanie jednej warstwy w chłodne dni nie ma żadnego sensu. Jest to dobry pomysł jedynie wtedy, jeśli znamy swoje ciało na tyle, by wiedzieć, że w danej temperaturze będzie się ono czuło doskonale i ciepło lub zimno nie będzie miało wpływu na nasz trening. Jednak najlepszą metodą ubierania się w przypadku biegaczy, jest cebulka. Ten sposób ubierania się daje nam wiele możliwości. Na początek warto założyć koszulkę z długim rękawem. Na nią najlepiej włożyć koszulkę z krótkim rękawem, a na nią warto założyć bluzę i dopiero kurtkę do biegania. Jeśli zrobi nam się gorąco, jedna z warstw może zostać zdjęta, co poprawi komfort naszego treningu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jakie są wady i zalety ćwiczenia na siłowni?

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Jak poprawić efektowność treningów?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czy bieganie może zaszkodzić?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaMaj 21, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone