Trening

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

Jaki strój do biegania wybrać w chłodne dni?

Obecnie panuje zima, więc nie łatwo jest wybrać dogodny dzień na bieganie. Problem pojawia się, kiedy na zewnątrz pada śnieg, deszcz, wieje wiatr i pogoda nam nie dopisuje. Wtedy mamy problem ze znalezieniem motywacji do treningu, ale nie tylko. Wiele osób może mieć problem z dobraniem odpowiedniego ubioru do biegania w chłodne dni.

Powiedzmy sobie- nie jest łatwo. Na zewnątrz jest zimno, tak więc, jeśli ubierzemy się za cienko, to łato o złapanie jakiejś infekcji. Jeśli jednak ubierzemy się za grubo, to po kilku metrach zrobi nam się za gorąco i cali się spocimy. Jak więc się ubierać na bieganie zimą?

  1. Pamiętaj o głowie

Każdy z nas pamięta, jak mama i bacia powtarzały nam, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę, więc przed wyjściem na zewnątrz w chłodnie dni, konieczne było założenie czapki. Taka jest prawda, ponad 70 procent ciepła z naszego organizmu ucieka przez głowę. Tak więc podczas biegania zakładaj czapkę. Jednak wybieraj taką, która jest zrobiona z oddychającego materiału. Nie chodzi o to, byś się zapociła, a twoje włosy elektryzowały. Czapka z cieńszej bawełny lub materiału oddychającego będzie znacznie lepsza niż ta wykonana na drutach przez twoją kochaną babcię.

  1. Nie zapominaj o stopach

Ciepło z ciała ucieka nie tylko przez głowę, ale również przez stopy. Tak więc wybierając się na bieganie w chłodne dni, liczy się również to, jakie obuwie wybierzemy, a także jakie kroki poczniemy, by ochronić nasze stopy przed chłodnym powietrzem. Wiele butów sportowych ma siatkę, dzięki czemu stopy lepiej oddychają, ale w chłodne dni mogą również marznąć. Dlatego warto zakładać grubsze skarpety przed wyjście na trening, by ciepło nie uciekało przez odsłonięte stopy. Jeśli ochronisz swoją głowę i stopy możesz nieco lżej się ubrać, ponieważ to właśnie przez końcówki naszego ciała ucieka najwięcej ciepła.

  1. Ubieraj się na cebulkę

W przypadku biegaczy zakładanie jednej warstwy w chłodne dni nie ma żadnego sensu. Jest to dobry pomysł jedynie wtedy, jeśli znamy swoje ciało na tyle, by wiedzieć, że w danej temperaturze będzie się ono czuło doskonale i ciepło lub zimno nie będzie miało wpływu na nasz trening. Jednak najlepszą metodą ubierania się w przypadku biegaczy, jest cebulka. Ten sposób ubierania się daje nam wiele możliwości. Na początek warto założyć koszulkę z długim rękawem. Na nią najlepiej włożyć koszulkę z krótkim rękawem, a na nią warto założyć bluzę i dopiero kurtkę do biegania. Jeśli zrobi nam się gorąco, jedna z warstw może zostać zdjęta, co poprawi komfort naszego treningu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

KlaudiaMaj 4, 2020

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

MonikaKwiecień 24, 2020

Dlaczego warto jeździć na rolkach

KlaudiaKwiecień 21, 2020

Jak bieganie wpływa na nasze zdrowie

KlaudiaKwiecień 17, 2020

Siedzący tryb życia

SylwiaMarzec 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

RedakcjaListopad 9, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki?

KlaudiaPaździernik 18, 2019

Pogodzenie treningów z pracą – jak to zrobić?

MonikaWrzesień 13, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone