Suplementacja

Najlepsze suplementy dla kobiet

Najlepsze suplementy dla kobiet

 

Od pewnego czas widzimy reklamy obiecujących suplementów diety, które mają nam pomóc osiągnąć nasze wymarzone cele, poprawić jakość życia i wzmocnić organizm. Rynek suplementów diety prześciga się w coraz to nowszych pomysłach na to jak zachęcić do siebie klienta, a przez to my nie wiemy, co tak naprawdę jest dla nas najlepsze. Dziś przedstawimy sobie listę najlepszych suplementów dla kobiet.

Koenzym Q10

Przyjmowanie koenzymu Q10 pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Szczególnie potrzebny jest dla kobiet, które są aktywne fizycznie. A powodem tego jest to, że wspomaga on wytwarzanie ATP, a to oznacza, że zwiększa zdolność do wytwarzania podstawowego źródła energii, którego potrzebuje nasz organizm. Ma on zdolność do niszczenie i niwelowania działania wolnych rodników, dzięki czemu spowalnia procesy starzeniowe. Ma działanie ochronne dla mitochondriów. Jest również dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które często mają problemy z bólami głowy. Koenzym Q10 może okazać się w takiej sytuacji skutecznym produktem. Warto również pamiętać, że ma on zbawienne działanie na skórę, która dzięki niemu staje się promienna i wygląda na młodszą. Przyjmując ten suplement musimy pamiętać, że znacznie lepiej się przyswaja do organizmu w towarzystwie tłuszczy. Dlatego najlepiej zrobimy, jeśli spożyjemy go razem ze szklanką mleka, czy plasterkami awokado.

Suplementy z zieloną herbatą

Są to suplementy diety, które powinny być wybierane przez kobiety, które chcą schudnąć. Picie zielonej herbaty skutecznie wpływa na pracę układu trawiennego i przyśpiesza pracę metabolizmu. Jednak nie każdy lubi smak naparu z zielonej herbaty. Ma on smak gorzki i intensywny, więc dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po tabletki, których smak nie jest tak bardzo wyczuwalny.  Jest to produkt o działaniu antyoksydacyjnym, więc ma zdolność do niszczenia wolnych rodników. Ma również zbawienny wpływ na gospodarkę wodą, dzięki czemu walka z cellulitem okaże się łatwiejsza i szybka. Dziennie zaleca się spożywanie około stu dwudziestu miligramów tego suplementu diety. Przyjmowanie go w odpowiednich dawkach i regularnie może przynieść nieoczekiwane efekty.

Probiotyki

Organizm człowieka ma w sobie dobre bakterie. Jednak przy nieprawidłowej diecie, czy infekcji lub antybiotykoterapii może dojść do naruszenia flory bakteryjnej, przez co w organizmie zaczną się namarzać złe bakterie. W takiej sytuacji może dojść do zaburzenia równowagi bakteryjnej, co oznacza, że jest więcej złych bakterii, a mniej dobrych. Przez to może pojawić się wiele kłopotów ze zdrowiem. Kobiety szczególnie narażone są na infekcje intymne, więc powinny sięgać po probiotyki, które do organizmu dostarczają szczepy dobrych bakterii, które odbudują florę bakteryjną i wyrównają równowagę. Taka ochrona jest konieczna zawsze po antybiotykoterapii.

Witaminy z grupy B

U kobiet gospodarka hormonalna często zaburza swoją pracę. Co miesiąc organizm kobiety przygotowuje się do zmian, a układ hormonalny pracuje na pełnych obrotach. Jednak u wielu kobiet dochodzi do zaburzeń jego pracy. Przez to może pojawić się problem ze zdrowiem. Przez  takie zaburzenia może dojść do zmniejszenia jakości śluzu płodnego, zaniknięcia owulacji, przez co pojawią się problemu z niepłodnością. Witaminy z grupy B mają to do siebie, że wspomagają pracę układu hormonalnego. Wiele kobiet uważa, że spożywając witaminę B6 zniknął problem z nieregularnymi miesiączkami, bólem brzucha podczas krwawień oraz złagodniały objawy napięcia przed miesiączkowego.

Witamina D

Niemal całe społeczeństwo cierpi na niedobór witaminy D. Jest ona niezwykle ważna dla organizmu kobiety. Wpływa na układ hormonalny, a przede wszystkim płodność. Jeśli do organizmu nie wchłania się odpowiednia jej ilość to może pojawić się problem z zajściem w ciążę. Witamina D ma wpływ na proces wchłaniania się wapnia. Zwiększa przyswajalność tego minerału, dzięki czemu ma wpływ na zdrowie układu kostnego. Lekarze alarmują, że przyjmowanie suplementów diety z witaminą D jest wskazane i bezpieczne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wyświetl komentarz (1)

1 Komentarz

  1. Gosia

    listopad 3, 2019 na 7:21 pm

    Suplementy z dobrze dobraną dietą pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalaczesierpień 25, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monikaczerwiec 17, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalaczeczerwiec 6, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milenakwiecień 9, 2021

Berberyna a odchudzanie

spalaczelipiec 31, 2020

Tauryna – działanie dawkowanie i efekty suplementacji

Monikalipiec 3, 2020

Jaką rolę w odchudzaniu odgrywa witamina D?

Redakcjaczerwiec 23, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone