Suplementy i odżywki

Suplementy diety przed i po treningu

Suplementy diety przed i po treningu

Na rynku suplementów diety znajduje się wiele preparatów, które krzyczą do nas, żebyśmy wybrali właśnie je. Warto jednak pamiętać, że osoby aktywne fizycznie nie koniecznie muszą sięgać po wszystkie suplementy kierowane do ich grupy. Organizm sam musi wykorzystać w pełni swój potencjał i tylko wtedy osiągniemy najlepsze efekty. Nie możemy również zapominać o tym, że nie wszystkie preparaty są nam potrzebne. Jakie więc suplementy diety wybrać przed treningiem, a po jakie sięgać po ćwiczeniach?

Suplementy diety przed treningiem

Jest wiele suplementów diety, które spożywa się przed treningiem. Ich zadaniem jest zwiększenie siły w mięśniach, dostarczenie nam energii niezbędnej do wysiłku fizycznego i poprawienie pracy całego organizmu. Po jakie suplementy warto więc sięgać i dlaczego wybierać właśnie te?

  • Kreatyna – jest to jeden z najbardziej przebadanych preparatów dla sportowców na rynku. Wiele początkujących i doświadczonych sportowców sięga właśnie po ten preparat przed treningiem. Producenci zazwyczaj informują nas, że należy spożyć odpowiednią dawkę kreatyny pół godziny przed treningiem. Badania wykazały, że osoby, które spożywają ten suplement diety mają więcej siły i poprawiają się ich zdolności wytrzymałościowe. Po jej spożyciu nasz układ mięśniowy ma więcej siły, a organizm odporny jest na uczucie zmęczenia. To jednak nie wszystko, spożywanie tego preparatu w odpowiednich dawkach przyczynia się do zdolności do wykonywania większej ilości powtórzeń oraz wydłużenie czasu treningu. Trzeba również pamiętać, że jest to suplement diety, który bezpieczny jest dla każdej osoby dorosłej.
  • Kofeina – przed ćwiczeniami często może pojawić się brak siły na kolejny trening. Wtedy z pomocą może nam przyjść kofeina. Poprawia ona zdolności umysłowe i zmniejsza zmęczenie, a dodatkowo dodaje energii. Dzięki temu mamy siły, by przejść przez kolejny trening.
  • Odżywki węglowodanowe – nie często po nie sięgamy, ale warto wiedzieć, że przed treningiem warto spożyć niewielki posiłek węglowodanowy, ponieważ są to składniki, które są jednym z największych źródeł energii. A dodatkowo węglowodany zwiększają ilość glikogenu w organizmie.

Jakie suplementy diety po treningu

Posiłek po treningu powinien zawierać wiele witamin i minerałów, które wspomagać będą zahamowanie procesów katabolicznych, przyśpieszać będą procesy anaboliczne i wspierać będą one regenerację i odbudowę tkanek mięśniowych. Po jakie suplementy diety sięgać po treningu?

  • Odżywki białkowe – sięgając po ten suplement diety zapewniamy organizmowi szybki dopływ białek, które są niezbędnym składnikiem odżywczym budującym układ mięśniowy. Warto więc wybierać właśnie tą odżywkę dla sportowców, ponieważ jej zadaniem jest uzupełnianie białka w organizmie. Producenci zalecają spożycie odżywki białkowej do dwóch godzin po treningu. Jej przygotowanie jest niezwykle proste. Wystarczy wymieszać odpowiednią dawkę białka w proszku z wodą lub mlekiem. Taki koktajl proteinowy jest bardzo odżywczy i wspomaga rozbudowę układu mięśniowego.
  • Aminokwasy BCAA – jest to suplement diety, po który sięga wiele osób. Jest to zbiór ważnych aminokwasów A to oznacza, że organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć. Naszym zadaniem jest więc dostarczenie tych aminokwasów razem z dietą do organizmu. Jeśli jednak dieta nie będzie wystarczająca możemy sięgnąć po suplementy diety, takie jak BCAA. Na rynku jest również dostępny suplement EAA, który również jest zbiorem niezbędnych aminokwasów. Jest to większy zbiór niż w BCAA. Warto więc zastanowić się, który z tych suplementów wybrać.
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Suplementy diety termogeniczne

KlaudiaLuty 23, 2019

Suplementy diety modelujące nogi

KlaudiaLuty 23, 2019

Jakie są rodzaje spalaczy tłuszczu?

MonikaLuty 22, 2019

Suplementy diety przed treningiem

KlaudiaLuty 22, 2019

Jakie są rodzaje odżywek białkowych?

MonikaLuty 21, 2019

Przedtreningowe suplementy diety dla kobiet

KlaudiaLuty 21, 2019

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

KlaudiaLuty 16, 2019

Jakie białko jest najlepsze?

KlaudiaLuty 15, 2019

Jak działają spalacze tłuszczu?

KlaudiaLuty 13, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone