Suplementacja

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

ZMA to suplement diety, który oparty jest o witaminową formułę stworzoną przez Victora Conte. Preparat ten składa się z cynku, magnezu i witaminy B6. Jest on przeznaczony szczególnie dla osób, które intensywnie trenują, ponieważ w ich przypadku zwiększa się ryzyko utraty tych składników. To połączenie witaminowe ma za zadanie chronić organizm przed negatywnymi skutkami, jakie mogą się pojawić przez przeciążenie organizmu podczas treningu siłowego, a także chorób i urazów. Dodatkowo warto pamiętać, że właściwe stężenie magnezu i cynku w organizmie wspomaga podwyższenie testosteronu, a to przyspiesza budowę masy mięśniowej.

Badania na temat ZMA

Na temat działania tego suplementu diety przeprowadzono szereg badań naukowych. Jedno z nich miało miejsce w 2004 roku i zostało przeprowadzone przez Victora Cante, który zaprosił do badania dwudziestu trzech zawodników drużyny futbolowej, którzy przez siedem tygodni mieli przyjmować określone dawki ZMA. Po tym okresie wykonano badania, które wykazały, że dodatkowa suplementacja zwiększyła poziom cynku i magnezu w organizmie, a to przyczyniło się do podniesienia stężenia testosteronu oraz wzrostu IGF-1. Twórca tego suplementu diety przeprowadził badanie, którego wyniki nie powinny budzić żadnych wątpliwości. Przekonajmy się jednak, czy warto wierzyć tym wynikom?

Jak działa ZMA?

Cynk jest pierwiastkiem anabolicznym którego organizm bezwzględnie potrzebuje do produkowania odpowiedniej ilości ludzkiego hormonu wzrostu i testosteronu. Dodatkowo przyśpiesza gojenie się ran, a także zmniejsza objawy zapalenia. W organizmie człowieka istnieje ponad sto enzymów, które potrzebują cynku do możliwości pełnienia funkcji katalitycznych. Ten pierwiastek jest więc ważnym elementem, który odpowiada za prawidłowy wzrost, a szczególnie procesy wzrostu zachodzące w mięśniach. Dodatkowo badania kliniczne wykazują, że regularne przyjmowanie cynku w dawkach 30 mg na dobę przyczynia się do podniesienia poziomu testosteronu.

Magnez to składnik, który wspiera niemal większość procesów, które zachodzą w ludzkim organizmie. To pierwiastek, który przyczynia się do aktywacji enzymów, które są niezbędne do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczy i aminokwasów. Wszystkie te procesy są niezbędne do wytworzenia energii, zwiększenia wytrzymałości, a także do wzrostu zdolności organizmu do ciężkiej pracy, co ma za zadanie wspomagać szybkie budowanie mięśni. Badania wykazują, że magnez, jest kluczowym składnikiem, który ma za zadanie wspomagać regenerację mięśni i przyśpieszać ich rozwój.

Witamina B6

To witamina pokarmowa, która ma niezastąpiony wpływ na szereg procesów zachodzących w organizmie człowieka. Bierze ona udział w ponad stu reakcjach chemicznych. Jest to składnik o niezastąpionym wpływie na syntezę i rozkład aminokwasów, a te składniki są niezbędne do prawidłowego budowania masy mięśniowej. Aminokwasy, które są rozkładane przez witaminę B6 są zaliczane go grupy związków budujących białka.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementacja

Tauryna – działanie dawkowanie i efekty suplementacji

MonikaLipiec 3, 2020

Jaką rolę w odchudzaniu odgrywa witamina D?

RedakcjaCzerwiec 23, 2020

Fakty i mity na temat odżywek białkowych

KlaudiaCzerwiec 19, 2020

Ferrytyna- za co jest odpowiedzialna, co powoduje, co w sytuacji jej nadmiaru, a co z jej niedoborem?

SylwiaMaj 29, 2020

Działanie BCAA i EAA – co jest lepsze?

KlaudiaMaj 19, 2020

Czy zielona herbata pomoże w odchudzaniu?

RedakcjaKwiecień 8, 2020

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Wzmocnienie odporności  – co stosować

SylwiaMarzec 27, 2020

Czy probiotyki mogą pomóc w chudnięciu?

SylwiaMarzec 20, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone