Suplementacja

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

ZMA to suplement diety, który oparty jest o witaminową formułę stworzoną przez Victora Conte. Preparat ten składa się z cynku, magnezu i witaminy B6. Jest on przeznaczony szczególnie dla osób, które intensywnie trenują, ponieważ w ich przypadku zwiększa się ryzyko utraty tych składników. To połączenie witaminowe ma za zadanie chronić organizm przed negatywnymi skutkami, jakie mogą się pojawić przez przeciążenie organizmu podczas treningu siłowego, a także chorób i urazów. Dodatkowo warto pamiętać, że właściwe stężenie magnezu i cynku w organizmie wspomaga podwyższenie testosteronu, a to przyspiesza budowę masy mięśniowej.

Badania na temat ZMA

Na temat działania tego suplementu diety przeprowadzono szereg badań naukowych. Jedno z nich miało miejsce w 2004 roku i zostało przeprowadzone przez Victora Cante, który zaprosił do badania dwudziestu trzech zawodników drużyny futbolowej, którzy przez siedem tygodni mieli przyjmować określone dawki ZMA. Po tym okresie wykonano badania, które wykazały, że dodatkowa suplementacja zwiększyła poziom cynku i magnezu w organizmie, a to przyczyniło się do podniesienia stężenia testosteronu oraz wzrostu IGF-1. Twórca tego suplementu diety przeprowadził badanie, którego wyniki nie powinny budzić żadnych wątpliwości. Przekonajmy się jednak, czy warto wierzyć tym wynikom?

Jak działa ZMA?

Cynk jest pierwiastkiem anabolicznym którego organizm bezwzględnie potrzebuje do produkowania odpowiedniej ilości ludzkiego hormonu wzrostu i testosteronu. Dodatkowo przyśpiesza gojenie się ran, a także zmniejsza objawy zapalenia. W organizmie człowieka istnieje ponad sto enzymów, które potrzebują cynku do możliwości pełnienia funkcji katalitycznych. Ten pierwiastek jest więc ważnym elementem, który odpowiada za prawidłowy wzrost, a szczególnie procesy wzrostu zachodzące w mięśniach. Dodatkowo badania kliniczne wykazują, że regularne przyjmowanie cynku w dawkach 30 mg na dobę przyczynia się do podniesienia poziomu testosteronu.

Magnez to składnik, który wspiera niemal większość procesów, które zachodzą w ludzkim organizmie. To pierwiastek, który przyczynia się do aktywacji enzymów, które są niezbędne do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczy i aminokwasów. Wszystkie te procesy są niezbędne do wytworzenia energii, zwiększenia wytrzymałości, a także do wzrostu zdolności organizmu do ciężkiej pracy, co ma za zadanie wspomagać szybkie budowanie mięśni. Badania wykazują, że magnez, jest kluczowym składnikiem, który ma za zadanie wspomagać regenerację mięśni i przyśpieszać ich rozwój.

Witamina B6

To witamina pokarmowa, która ma niezastąpiony wpływ na szereg procesów zachodzących w organizmie człowieka. Bierze ona udział w ponad stu reakcjach chemicznych. Jest to składnik o niezastąpionym wpływie na syntezę i rozkład aminokwasów, a te składniki są niezbędne do prawidłowego budowania masy mięśniowej. Aminokwasy, które są rozkładane przez witaminę B6 są zaliczane go grupy związków budujących białka.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone