Suplementy i odżywki

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

Podczas budowania masy mięśniowej ważne jest to, by od organizmu osoby aktywnej fizycznie dostarczane zostały niezbędne składniki odżywcze, które będą wspierać rozbudowę i regenerację tkanek  mięśniowych. Bardzo ważne są aminokwasy. Dziś dowiemy się, dlaczego są one tak ważne i jakie najlepiej wybierać.

Aminokwasy BCAA

Działanie aminokwasów  BCAA zostało wielokrotnie potwierdzone badaniami. Wiele z nich wykazało, że przyjmowanie tego suplementu diety sprawia, że po ćwiczeniach ból mięśni nie jest tak silny. Dodatkowo naukowcy stwierdzili, że jest to preparat, który ma niezastąpione znaczenie dla przyrostu siły oraz wpływa na regenerację mięśni. Jest wiele pozytywnych efektów jakie możemy osiągnąć przyjmując ten suplement diety dla sportowców. Aminokwasy rozgałęzione mają za zadanie hamować procesy kataboliczne, czyli rozpad mięśni podczas wykonywania ćwiczeń. Mają one również wpływ na zapoczątkowanie procesów anabolicznych, czyli rozbudowy masy mięśniowej. To jednak nie wszystko. Przyjmując ten preparat przed treningiem zwiększa się nasza wytrzymałość siłowa, dzięki czemu wspomaga on kształtowanie umięśnionej sylwetki. Dodatkowo wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i ma wpływ na pracę komórek nerwowych wpływając na funkcjonowanie neuroprzekaźników. Warto wiedzieć, że niemal czterdzieści procent białek w mięśniach składa się właśnie z aminokwasów BCAA. Kiedy przechodzimy do wykonywania treningu zostają one wykorzystane do wytworzenia energii. Duża część tych składników odżywczych trawi się w wątrobie, jednak metabolizm BCAA zachodzi w mięśniach za pomocą enzymów wytwarzanych w mitochondriach.

Aminokwasy EAA

Białka, które znajdują się w pożywieniu i naturalnie występują w organizmie człowieka są zbudowane z aminokwasów. Ich dużą część organizm człowieka jest w stanie samodzielnie wytworzyć podczas procesu syntezy. To sprawia, że są one nazywane endogennymi, ponieważ naturalnie występują w komórkach mięśniowych. Są jednak aminokwasy, które nazywane są przez specjalistów niezbędnymi. Jest tak, ponieważ są one egzogenne. To oznacza, że organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować. A ponieważ są one niezbędne dla zdrowia całego organizmu nie może ich zabraknąć w naszej codziennej diecie. Zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne zwiększa się pod wpływem wysiłku fizycznego. Są one więc potrzebne zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie. Pomagają one zwiększyć masę mięśniową oraz przyśpieszają procesy regeneracyjne. Ich niedobór może doprowadzić do zahamowania procesów wzrostu tkanek mięśniowych, a w skrajnych przypadkach do zaniku mięśni. Jeśli szukamy skutecznego preparatu, który dostarczy do organizmu te niezbędne składniki odżywcze to warto kupić EAA. W skład tego suplementu diety wchodzą takie aminokwasy egzogenne jak:

  • Leucyna,
  • Walina,
  • Izoleucyna,
  • Lizyna,
  • Treonina,
  • Tryptofan

 

Suplementacja tych składników odżywczych jest niezbędna, jeśli chcemy zainicjować procesy anaboliczne. Większość osób decyduje się w takiej sytuacji na suplementację BCAA, jednak nie jest to odżywka, która dostarcza do organizmu wszystkie aminokwasy egzogenne, dlatego warto sięgać po EAA, która zawiera pełen pakiet tych aminokwasów.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone