Odchudzanie

Jak zmotywować się do odchudzania?

Jak zmotywować się do odchudzania?

Wiele osób decyduje się podjąć walkę z nadmiernymi kilogramami. Niestety, nie wszystkim udaje się osiągnąć swój cel. Konieczność odmawiania sobie ulubionych potraw, męczące treningi, a często także brak widocznych efektów w pierwszej fazie odchudzania sprawiają, że wiele osób rezygnuje z walki o upragnioną sylwetkę. Nie chcesz dołączyć do grona tych, którzy się poddają? W takim razie znajdź dobrą motywację do odchudzania.

Grupa wsparcia

W trakcie odchudzania bardzo ważną rolę odgrywa wsparcie bliskich. Poważnym błędem jest ukrywanie faktu bycia na diecie przed rodziną i przyjaciółmi. Jeżeli twoje otoczenie nie wie, że dążysz do obniżenia masy ciała, to nie dziw się, że ciągle ktoś częstuje cię czekoladami albo ciastem. Warto zastanowić się, czy ktoś z rodziny albo ze znajomych nie ma podobnego problemu. Wówczas dobrym pomysłem jest utworzenie grupy wsparcia, której członkowie będą pomagać sobie nawzajem w walce z nadmiernymi kilogramami. Przynależąc do takiego zespołu można pochwalić się nawet drobnymi sukcesami, ponieważ inni odchudzający się najlepiej wiedzą, jak wielki wysiłek jest z nimi związany. Z tego jak ważne jest takie wsparcie doskonale zdawała sobie sprawę  Jean Nidetch, autorka programu Weight Watchers. Wprawdzie w Polsce nie istnieją grupy Weight Watchers, jednak można samodzielnie zebrać ludzi, którzy będą działać na podobnych zasadach.

Korzystaj z Internetu

Nie każdy ma możliwość utworzenia grupy wsparcia wśród swoich znajomych. Na szczęście jest jeszcze Internet, który daje wiele możliwości. W sieci dostępnych jest wiele for i portali przeznaczonych dla osób, które starają się obniżyć wagę. Internauci wspierają się nawzajem w walce z nadwagą i udzielają sobie cennych rad, a przede wszystkim motywują tych, którzy mają gorsze dni i zastanawiają się nad rezygnacją z diety. Można także założyć własnego bloga, czyli internetowy pamiętnik, na którym będzie się opisywało swoje postępy w odchudzaniu. Możliwość pochwalenia się sukcesem przed wieloma internautami to bez wątpienia bardzo dobra motywacja do wysiłku. Co więcej, Internet jest cennym źródłem wiedzy na temat odchudzania. Jeżeli pomimo diety i aktywności nie chudniesz, to w sieci z pewnością znajdziesz informacje, które pomogą rozwiązać ten problem. Internauci udzielający się na forach i portalach poświęconych odchudzaniu chętnie pomogą w rozwiązaniu takich problemów jak nadmierny apetyt albo spowolniony metabolizm

Lista motywacyjna

Wyrzeczenia i problemy związane z odchudzaniem sprawiają, że łatwo zapomnieć o tym, dlaczego w ogóle rozpoczęło się dietę. Warto zatem przygotować sobie listę, która będzie o tym przypominać. Co powinno się na niej znaleźć? Wszystkie korzyści, jakie można uzyskać, pozbywając się nadmiernych kilogramów. Nie zapomnij o kwestiach zdrowotnych, szczególnie jeżeli odczuwasz dolegliwości, będące skutkiem nadwagi. Zastanów się nad tym, co zmieniłoby się w twoim życiu na lepsze, gdybyś ważył trochę mniej. Osoby, które w przeszłości były szczuplejsze, mogą dołączyć do tej listy zdjęcia sprzed lat, które będą zachęcały do walki o utraconą figurę. Taką kartkę należy położyć w widocznym miejscu i czytać ją w chwilach, gdy ma się ochotę zrezygnować z odchudzanie. Podobne efekty można uzyskać, wypisując korzyści z odchudzania na kartkach, które zostaną ponaklejane na meblach albo ścianach.

Nagroda za drobne postępy

Niektórzy wyznaczają sobie nagrodę za pozbycie się wszystkich zbędnych kilogramów. Jest to błąd, ponieważ na realizację tego celu trzeba będzie trochę poczekać. Lepiej wyznaczyć sobie nagrody za drobne postępy w odchudzaniu. Oczywiście, powinny to być inne nagrody niż tort czekoladowy albo duża pizza z bekonem. Można nagrodzić się na przykład nową ksiązką, biletem na koncert ulubionego zespołu, weekendem za miastem albo profesjonalnym masażem.

Na utratę motywacji do odchudzania narażeni są przede wszystkim ci, którzy rozpoczynają je bez dobrego planu. Przed przejściem na dietę warto opracować plan uwzględniający oczekiwany spadek wagi i metody realizacji tego celu. Odchudzanie powinno być podzielone na etapy, aby co jakiś czas można było uczcić mały sukces na drodze do szczupłej sylwetki. Plan powinien obejmować dietę, ćwiczenia oraz suplementację. Wskazane jest również poszerzenie swojej wiedzy, co pozwoli na uniknięcie pułapek dietetycznych, które stanowią częstą przyczynę nieskuteczności odchudzania.

2 komentarze

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone